Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że sukcesja firmy rodzinnej to kwestia, którą warto uporządkować jak najwcześniej. Z tego powodu oferujemy kompleksowe doradztwo w zakresie planowania sukcesji firmy przez następne pokolenia, co pozwoli utrzymać ciągłość dziedzictwa, a przy tym zapobiegnie nieplanowanemu rozwoju wypadków. Jesteśmy zespołem odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży, dlatego z pewnością zaprezentujemy najlepsze z możliwych rozwiązań.

Sukcesja firmy po śmierci właściciela

Członkowie rodziny stając w obliczu śmierci kogoś bliskiego, nie są często zdolni do podejmowania dobrych decyzji. Wiemy, że emocje potrafią wpływać na ogląd sytuacji, dlatego oferujemy doradztwo i wsparcie w przeprowadzaniu sukcesji firmy rodzinnej w przypadku śmierci obecnego zarządcy. Służymy naszym wieloletnim doświadczeniem oraz rozległą wiedzą z zakresu prawa rodzinnego, spadkowego, gospodarczego, handlowego i podatkowego uwzględniając w szczególności potrzeby Klientów zaangażowanych w biznesy rodzinne. Wspomożemy w wyborze właściwej formy prawnej prowadzenia działalności, wskażemy na powody, dla których warto odseparować majątek prywatny od firmowego, a także doradzimy w zakresie sukcesji.

doradztwo w zakresie sukcesji firmy rodzinnej
sukcesja firmy po śmierci właściciela

Kompleksowe doradztwo sukcesyjne dla firm rodzinnych

Sukcesja firmy rodzinnej może nastąpić oczywiście nie tylko po śmierci właściciela, ale również za jego życia. Wówczas należy opracować szczegółowy plan przekazania władzy nad przedsiębiorstwem w ręce sukcesorów, aby zabezpieczyć nie tylko interesy biznesu, ale także potrzeby spadkobierców. Świadcząc usługi doradztwa sukcesyjnego, w naszej kancelarii uzgadniamy więc wszystkie warunki sukcesji firmy zarówno z jej właścicielem, jak i jego sukcesorami. Pozwoli to utrzymać obecną pozycję przedsiębiorstwa rodzinnego na rynku, jak również uniknąć ewentualnych sporów między osobami, w których ręce w przyszłości ma przejść własność.

Wieloobszarowe wsparcie ekspertów w zakresie efektywnej sukcesji firmy rodzinnej

Doradztwo sukcesyjne, które zapewniamy w naszej kancelarii, ma charakter kompleksowy. Oznacza to, że zajmiemy się pomocą w sukcesji firmy rodzinnej między innymi na płaszczyźnie prawnej, finansowej czy podatkowej. Dokładnie zapoznamy się ze specyfiką danego przedsiębiorstwa, doradzimy, jaki model działań sukcesyjnych będzie najodpowiedniejszy, zgromadzimy i opracujemy wszystkie niezbędne dokumenty, a także udzielimy wsparcia przy sporządzaniu testamentu. Na końcu przeprowadzimy Klienta przez cały proces sukcesji firmy rodzinnej. Zachęcamy do nawiązania współpracy!

Oferujemy profesjonalną pomoc, niezależnie od tego, czy mowa o sukcesji firmy po śmierci właściciela, czy też przedsięwzięciu niezbędnych kroków jeszcze za jego życia.

Jesteśmy przekonani, że nasze usługi spełnią oczekiwania szerokiej rzeszy Klientów zarówno z Wielunia, jak i okolic. Zapraszamy!